البرز-سازه

ساخت هود صنعتی

ساخت هود صنعتی – نصب هود صنعتی

ساخت هود صنعتی  سال های طولانی است که در مکان هایی نظیر آشپزخانه های بزرگ، کارخانه ها و بسیاری سوله های صنعتی دیگر از هود صنعتی و انواع مدل های آن به عنوان یکی از تجهیزات اساسی و مهم در جمع آوری  و بیرون راندن بو، چربی، بخارات، حرارت و خروج آن به فضای بیرون استفاده می شود.

لذا می تواند خود یک عامل مهم در موفقیت این دسته از اماکن، مطلوبیت راندمان کاری و در نهایت افزایش عمر مفید آن ها باشد.

شرکت تجهیزات برتر البرز سازه امروز در نظر دارد با انتشار این مطلب در خصوص چگونگی ساخت هود آشپزخانه صنعتی و مزیت های استفاده از آن، شما را تمام و کمال نسبت به توسعه جدیدترین هودهای صنعتی ساخته شده آشنا سازد. برای کسب اطلاعات بیشتر دراین­ باره ما را تا اتمام شدن مطلب همراهی کنید

طراحی و ساخت هود صنعتی

این روزها طراحی و ساخت هود صنعتی در بسیاری آشپزخانه ها و کارخانه های صنعتی بزرگ اهمیت خاصی پیدا کرده است. همان گونه که می دانیم حرارت بالا در کنار رطوبت، بو و بسیاری آلاینده های دیگر به مرور زمان موجبات آسیب رساندن به نواحی داخلی ساختمان و تجهیزات صنعتی موجود در آن ها را فراهم می آورد.علاوه  برآنکه اگر بخواهیم چربی و بخارات را نیز به آن ها اضافه کنید قطع به یقین روند تخریب ساختمان و نیز سلامتی پرسنل و تکنسین های این دسته از اماکن را نیز تشدید خواهد نمود.

به همین خاطر است که تهویه مناسب هوا و از بین بردن بوی نامطبوع، ذرات و بخارات ناشی از فعالیت رستوران ها، کافی شاپ ها، کارخانجات صنعتی یکی از موارد مهم و قابل توجه صاحبان این دسته از مشاغل است. در واقع ساخت و نصب هود صنعتی و نصب و راه اندازی آن در جهت حفظ و ارتقا کیفیت هوای داخل یکی از مهم ترین فاکتورهای انتخاب تجهیزات مکان های صنعتی است.

نکته مهم هنگام طراحی هود صنعتی

باید گفت که طراحی و ساخت هود صنعتی و انتخاب انواع مدل های آن نیازمند دانش، علم و تخصص کافی در زمینه سیستم های تهویه مطبوع و نصب کانال کولر می باشد.مهم ترین نکته ای که بایستی در ساخت این محصول به آن توجه نمود در نظر گرفتن طراحی خاص یک هود مکنده به عنوان مهم ترین پارامتر سیستم های تهویه مطبوع است. چرا که این فاکتور مشخص می نماید که چه اندازه ای از هوا از نزدیکی سیستم به سمت خارج کشیده می شود.

عامل مهم دیگری که نقش تعیین کننده ای در ساخت هود صنعتی بر عهده دارد مربوط به شکل هندسی آن است. این عامل نشان می دهد که هوای مورد نظر به اندازه کافی از منطقه‌ای که آلاینده ها جمع آورده شده اند خارج گشته است. بدیهی است که اگر در هنگام ساخت و نصب هود آشپزخانه و انواع مدل های آن توجه چندانی به این عوامل نگردد میزان جریان خروجی که نیاز است تا تمامی آلاینده های موجود در محیط به دام انداخته نشود فراهم نمی آید.

طراحی و ساخت هود صنعتی بر اساس نحوه قرارگیری و نصب

اگر بخواهیم تقسیم بندی کلی در رابطه با شیوه ساخت و نصب انواع هود صنعتی و انواع مدل های آن را بر اساس نحوه قرارگیری و نصب داشته باشیم بایستی آن ها را به دو نوع هود صنعتی دیواری و هود صنعتی مرکزی تقسیم بندی کنیم. ساخت این مدل از تجهیزات با انواعی از اشکال گوناگون همراه است

انواع هودهای صنعتی

  • گرد مخروط
  • ثابت
  • چهارگوش
  • متحرک اشاره نمود.
  • در حالت کلی در طراحی و ساخت مدل های مذکور از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت در ورقه هایی همچون آلومینیوم، استیل، ورق سیاه و گالوانیزه استفاده می شود.

آشنایی با متریال های ساخت هود صنعتی

یکی از متریال های اصلی به کار رفته در ساخت هود صنعتی فیلتر هود می باشد که عمدتاً از نوع استیل، نمدی، پارچه ای و یا توری است. به طور کلی نوع استیل یا همان فلزی آن برای ساخت هود صنعتی آشپزخانه های بزرگ و کارخانجات به کار برده می شود که کار اصلی آن ها جذب بو، چربی و آلاینده های موجود در محیط است.

مزیت های ساخت هود صنعتی

مهم ترین مزیتی که می توان برای ساخت هود صنعتی در نظر گرفت این است که به کمک آن می توان در کمترین زمان ممکن و به آسانی میزان جریان هوای موجود در محیط را فیلتر و پاکسازی نمود. بدون آنکه به سایر تجهیزات، مواد خوراکی موجود در آشپزخانه ها، دستگاه ها و ماشین آلات، محیط داخلی ساختمان و یا حتی سلامتی کارکنان و پرسنل فعال در محیط آسیبی وارد شود.

دیگر مزیت ها

همان گونه که در مطالب فوق هم به آن اشاره شد تمامی هودهای صنعتی ساخته شده از توان الکترونیکی قابل ملاحظه ای برخوردار هستند. این ویژگی سبب می گردد تا قابلیت هایی همچون کنترل از راه دور، برخورداری از سنسور حرارتی، تنظیم بر اساس ارتفاع حرکتی، محافظت در مقابل حرارت و گرمای بیش از اندازه، تمیز کردن مجدد فیلتر، به نمایش گذاشتن میزان دما، به تأخیر گذاشتن خاموشی دستگاه، عدم سروصدا، نمایش پیش فرض برنامه های دستگاه و… بهره مند گردد. همچنین تمامی هودهای صنعتی طراحی شده ای که به بازار عرضه می شوند از جنس های های متنوعی مانند فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، مس، روی، نقره نیکل و ساخته می شوند که این خود موجبات مقاومت آن ها را در برابر گرما و سایر عوامل محیطی مختلف فراهم می آورد.

ساخت انواع هود صنعتی

باید گفت که ساخت هود صنعتی تنها به یک نوع یا مدل خاصی محدود نمی شود. در واقع طیف وسیعی از این تجهیزات کاربردی توسط مهندسین و تکنسین های حاذق در امر طراحی سیستم های تهویه هوا ساخته و با قیمت های استانداردی به بازار عرضه می شود. این نوع هودهای صنعتی در انواعی از هودهای مجاری و هودهای چند مجرایی تقسیم بندی می گردند. لازم به ذکر است که این شیوه از طبقه بندی صرفاً شیوه پردازش و عملکرد هودها صورت گرفته است.

ساخت هود محصور کننده:

طراحی و ساخت این نوع هود صنعتی به شیوه ای است که منبع اصلی آلاینده در داخل هود قرار گرفته می شود. هودهای محصور کننده در دسته هودهای صنعتی مجاری قرار دارند و می توان گفت یکی از رایج ترین هودهای صنعتی ساخته شده در بازار شناخته می شوند. از این نوع هودها نه تنها در منازل بلکه در تمامی آشپزخانه های صنعتی هم به کار برده می شود.

ساخت هود خمیده:

در ساخت و تولید هودهای خمیده هیچ گونه راه مجرایی تعبیه نمی شود. به این ترتیب پردازش هوا در این مدل ها صورت گرفته نمی شود. یکی از رایج ترین مکان های استفاده از این هودها آشپزخانه منازل است.

هود تهویه بیرونی

تفاوت اساسی که در ساخت هود تهویه بیرون با سایر هودهای صنعتی وجود دارد در این است که این مدل تنها انتشار دهنده آلاینده و بو به خارج از محیط نیست. بلکه آلاینده موجود در محیط بیرون را هم در سریع ترین زمان منتشر می کند. به همین علت احتمال گسترش آلودگی و بوهای نامطبوع در خارج از فضای محیط مذکور بسیار زیاد است. شاید این خود یکی از معایب ساخت هود صنعتی بیرونی باشد.

هود تهویه گیرنده:

هودهای تهویه گیرنده یکی دیگر از انواع هودهای صنعتی به شمار می آیند از جهات بسیاری مزیت های متفاوتی در مقایسه با سایر هودهای صنعتی دارند. طراحی و ساخت این مدل ها به شیوه ای است که آلاینده موجود در یک محیط را در مکان خاصی رها می سازد. چنین مزیتی از طراحی و ساخت سبب می شود تا این نوع از تجهیزات که در جهت به دام انداختن آلاینده ها مورد استفاده واقع می گردد کارایی بیشتری را برای اماکن به ارمغان آورد.

ویژگی های ساخت هود صنعتی

تمامی دستگاه ها و تجهیزات صنعتی از یک سری ویژگی های خاص و متنوع در جهت کاربری خود برخوردار هستند که قاعدتاً ساخت هود صنعتی و انواع مدل های آن نیز از این قاعده مستثنی نیست. به گونه ای که در بازار خرید و فروش سیستم های تهویه این دسته از این تجهیزات را با داشتن ویژگی های منحصر به فردش می شناسند.

انواع ویژگی ها

·        تعیین هوا گذر: یکی از مهم ترین ویژگی هایی که بایستی در طراحی و ساخت هود صنعتی به آن اهمیت بسیاری داد جریان هوای ورودی در داخل هود است. در واقع میزان سرعت و جهت دهی ایده آلی که در داخل هودها بتواند آلاینده ها را از محیط خارج به دورترین مناطق انتشار دهد از ویژگی های خاص این تجهیزات به حساب می آید. 

در ادامه مطلب دیگر ویژگی های طراحی هود صنعتی را به اختصار برایتان معرفی خواهیم نمود:

·        دمش و مکش

·        مکان و شکل

·        کیفیت

قیمت ساخت هود صنعتی

قیمت ساخت هود صنعتی در درجه اول وابسته به متریال های مصرفی و به کارگرفته در آن است. هر اندازه کیفیت و مرغوبیت مواد اولیه تجهیزات تولیدی بالاتر باشد به همان اندازه قیمت آن نیز افزایش می یابد و بدیهی است که قیمت طراحی هود صنعتی نیز از این قاعده مستثنی نیست. از طرفی هم قیمت هود صنعتی از جنس استیل ضد زنگ با قیمت هودهایی از جنس آلومینیوم متفاوت است. عوامل دیگری که نقش اثرگذاری در قیمت ساخت این دستگاه دارند ضخامت و قطر ورق به کار رفته در ساخت هود و همچنین ابعاد آن از جهاتی نظیر طول، عرض و ارتفاع است.

مشاوره ساخت انواع هود صنعتی

برای استعلام قیمت ساخت هود صنعتی و مشاوره رایگان از خرید ورق تا ساخت  انواع هود صنعتی با کارشناسان مجموعه البرز سازه تماس بگیرید.

 

تلفن های تماس با ما

09123706593

021-66319076

021-66316477

021-66315876

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

Call Now Button
× چت با کارشناس