قیمت کانال کولر و عوامل تاثیر گذار بر آن که کانالسازان به شما نمی گویند!

قیمت کانال کولر به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله مهمترین این عوامل که اکثر کانال سازان به شما نمی گویند جنس یا برند کارخانه تولید ورق گالوانیزه می باشد. از مهمترین کارخانجات تولید ورق گالوانیزه می توان به امیرکبیر کاشان- شهرکرد- هفت الماس قزوین و تاراز اشاره کرد که ورق گالولنیزه امیرکبیر کاشان یکی از مرغوب ترین نوع ورق گالوانیزه می باشد و کانال تولیدی با این ورق گرانتر از اکثر ورق های موجود است. پارامتر دیگری که قیمت  را افزایش یا کاهش می دهد ضخامت ورق مورد استفاده است.

ورق گالوانیزه مصرفی و تاثیر بر قیمت کانال کولر

ورق های گالوانیزه عمدتا از ضخامت ۰.۳ میلی متر یا به اصلاح ۳۰ به بالا می باشد که برای ساخت و نصب کانال کولر اکثرا از ضخامت های ۴۵-۵۰-۶۰ و۷۰ استفاده می شود. هرچقدر ضخامت ورق بیشتر باشد بالطبع وزن ورق بالاتر رفته و درنتیجه قیمت ورق و افزایش قیمت صورت می یابد. از عوامل دیگر که بر قیمت تاثیر می گذارد نوع اتصالات کانال کولر می باشد که با توجه به اینکه اتصالات از نوع فلنج و یا بندکشو باشد قیمت را تغییر می دهد. استفاده از اتصال بند کشو با توجه به اینکه از ضایعات ورق تولید شده و نسبت به فلنج که از نبشی خام تولید می شود ارزان تر می باشد باعث کاهش هزینه پرداختی کولر می شود.همچین نوع کانال و ابعاد آن بر هزینه تاثیر بسزایی دارد.

قیمت کانال کولر

از انواع مختلف کانال می توان به کانال گرد و کانال چهارگوش اشاره کرد. عوامل دیگری که باعث افزایش یا کاهش قیمت  می شوند، قیمت سایر مواد مصرفی نظیر نخ نسوز- پیچ و مهره-ماستیک- پرچ و … می باشد. همچنین استفاده از عایق و نوع عایق باعث افزایش هزینه می شود که متداول ترین نوع آن، عایق الاستومری می باشد.  این عوامل از مهمترین نکات تاثیرگذار بر قیمت هزینه به هنگام ساخت می باشند اما عواملی نیز  درصورتیکه ساخت به همراه نصب باشد تاثیر می گذارد که از جمله این موارد شرایط مکان نصب کانال کولر ، نظیر ارتفاع آن مکان می باشد. امیدوارم که از خواندن این مقاله نهایت استفاده را برده باشید .

 مشاوره و ثبت سفارش

برای مشاوره نصب و بازدید رایگان از مجموعه ای که  می خواهید کانالکشی انجام شود با کارشناسان مجموعه البرز سازه تماس بگیرید.

۶۶۱۳۴۰۵۹ (۰۲۱)
۶۶۱۳۴۰۵۹ (۰۲۱)

 ۰۹۱۲۳۷۰۶۵۹۳