البرز-سازه

قیمت کانال کولر | انواع کانال + قیمت روز

قیمت کانال کولر

قیمت کانال کولر قطعاً یکی از پارامترهایی است که اگر به فکر راه اندازی و نصب کانال کولر برای منزل یا محیط کارتان هستید  در همان وهله اول ممکن است موجبات تشویش و درگیری ذهنتان شود. اینکه چه پارامترهایی در تعیین قیمت این تجهیزات تأثیرگذار هستند، آیا متریال های به کار رفته در ساخت و راه اندازی کانال کولر می توانند در تعیین قیمت آن تأثیرگذار باشند و چندین سؤال مشابه. در رابطه با اهمیت قیمت کانال کولر همین اندازه کافی است بگوییم که حتی اگر بخواهید بهترین، مرغوب ترین و گران قیمت ترین نوع آن را خریداری کنید اما راه اندازی کانال به درستی صورت نگیرد نمی توانید از کیفیت و مرغوبیت مورد نیاز کولر بهره‌مند شوید.

راهنمای تعیین قیمت کانال کولر و نصب کانال کولر

با تمامی این اوصاف نمی توان از قیمت ساخت کانال کولر به عنوان مهم ترین پارامتر انتخاب و راه اندازی و نیز تأثیرات آن در زیبایی دکوراسیون محیط چشم پوشی کرد. به همین منظور ما امروز در این بخش از مطالب خود تصمیم داریم تا هر آنچه را که مربوط به این مقوله است در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در صورتی که شما به تازگی وارد یک محل جدید اعم از منزل یا محیط کار خود شده اید در انتخاب و خرید بهترین کانال کشی کولر می توانید از اطلاعات این مقاله ما کمک بگیرید.  در ابتدا نگاهی به این موضوع که کانال کولر چیست می اندازیم

با توجه به مطالبی که در فوق به آن اشاره شد به احتمال زیاد میزان اهمیت قیمت کانال کولر برایتان روشن باشد. بنابراین بایستی در زمانی که نسبت به خرید و نصب آن در ساختمان مدنظرتان اقدام می کنید ابتدا به پارامترهای تعیین قیمت آن دقت نمایید. البته می توانید در این زمینه با تکنسین های مجرب و کارآزمون شرکت ساختمانی البرز سازه نیز در این زمینه مشورت نموده و از راهنمایی های آنان در انتخاب بهترین تهویه ساختمان با قیمت های مقرون به صرفه بهره‌مند شوید.

در حالت کلی کانال کولر یا همان کانال تهویه، به یک سری تجهیزاتی گفته می شود که از آن برای خنک کردن و تهویه هوای مطبوع محیط استفاده می گردد. برای ساخت و نصب این نوع کانال در ساختمان از ورق های گالوانیزه یا آلومینیوم بهره گرفته می شود. یکی از مهم ترین اصولی که به هنگام اجرا و تعبیه سازی آن در ساختمان های مختلف به آن توجه می گردد طراحی و معماری ساختمان است. جالب اینجا است که اجرا و کانال کشی کولر در مرحله نهایی ساخت و ساز، درست پس از نازک کاری و قبل از پیاده سازی کناف یا سقف کاذب انجام می گیرد. به همین منظور بایستی حتماً بهترین موقعیت ساختمان را که بر سایر نقاط آن تسلط دارد برای انجام این کار انتخاب نمود. به هنگام طراحی و ساخت کانال کولر ساختمان عوامل و متریال های گوناگونی ظاهر می شوند که هر یک از آن ها ممکن است در تعین قیمت آن تحت عنوان قیمت کانال کولر ساختمان نقش مبرهنی را ایفا کنند. از جمله آن ها می توان به مواردی همچون:

  • متراژ محیط
  • مواد اولیه فولادی به کار رفته در ساخت و نصب کانال
  • محل قرار گیری کانال کولر
  • استفاده از متریال هایی همچون ورق گالوانیزه آلومینیومی در ساخت و راه اندازی کانال کولر

رابطه میان قیمت کانال کولر و دوام و استحکام آن

اگرچه نمی توان رابطه قاطعی میان قیمت کانال کولر و استحکام آن معرفی کرد اما در بسیاری مواقع برخی از افراد برای اینکه قیمت کانال کشی برایشان ارزان تمام شود سراغ مواد اولیه نامرغوب و بی کیفیت می روند. یقیناً این دسته از افراد به جای انتخاب افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه نظیر تکنسین های شرکت شناخته شده البرز سازه دست روی افراد تازه کار و ناآشنا در این زمینه می گذارند. به جرات می توان گفت چنین اشتباه بزرگی، هزینه های گزاف دیگری را به دنبال دارد. همان گونه که در مطالب فوق هم به آن اشاره شد ساخت و نصب کانال تهویه بایستی با یک سری اصول و قوانین ساخت همراه باشد. به بیانی ساده تر باید یک بار برای همیشه ساخته و راه اندازی گردد. حتی اگر چنین اقدامات با هزینه های بالاتری هم همراه باشد.

پارامترهای مهم در قیمت کانال کشی کولر

علاوه بر در نظر گرفتن قیمت کانال تهویه، پارامترهای دیگری هستند که اهمیت این تجهیزات را  بر ما آشکار می سازند. می دانیم که فقدان کانال کشی در ساختمان و کولر که یکی از ملزومات اساسی در هر خانه یا محل کاری است موجب می شود تا در مواقعی خاص همچون فصل تابستان احساس ناخوشایندی نسبت به گرما و نیز هوای محیط داشته باشیم. اما چنانچه کانال کشی در هنگام ساخت و ساز ساختمان دقیق و به شیوه صحیح خود انجام شود به عبارتی اجرای آن به بهترین شکل ممکن صورت گیرد شکی نیست که به خنک تر شدن هوای محیط کمک شایانی خواهد نمود.

عوامل تأثیرگذار در تعیین قیمت کانال کولر

همان طور که از قبل هم اشاره شد عوامل تأثیرگذار متعددی وجود دارند که تأثیر بسزایی در تعیین قیمت کانال کولر دارند. قبل از هر چیزی باید گفت که معیار اصلی تعیین آن و نیز انجام کارهای مربوط به کانال‌کشی بر اساس متراژ ساختمان و همچنین واحد متر مربع صورت می گیرد. اما در حالت کلی فاکتورهای دیگری هم هستند که نمی توان از نقش آن ها در تعیین قیمت کانال کولر چشم پوشی کرد. مواردی از قبیل:

  • جنس متریال
  • حق الزحمه فرد متخصص یا همان نصاب
  • هزینه ایاب و ذهاب

نکات مهم در تعیین قیمت کانال کولر

چنانچه به تازگی قصد دارید نسبت به ساخت و اجرای کانال تهویه در منزل و یا محل کارتان اقدام کنید. قبل از هر چیزی بهترین کار این است که افراد با تجربه و متخصص در این زمینه را انتخاب کنید. حتی اگر قیمت نهایی کار آن ها کمی گران تر از افراد تازه کار باشد. اگر این کار را انجام ندهید پس از گذشت مدت زمانی با به وجود آمدن هر مشکلی، هزاران دردسر و نیز هزینه برایتان ایجاد خواهد شد. بنابراین در وهله اول از افراد ماهر در این زمینه کمک بگیرید. پس از آن چنانچه می خواهید کولر تعبیه شده­تان حداکثر توان و کارایی را برایتان داشته باشد حتماً از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه برای نصب کانال کولر خود استفاده کنید.

متخصصین و کارشناسان کار بلد شرکت البرز سازه برای انجام چنین اموراتی و نیز مطلع کردن شما از قیمت ساخت کانال کولر پیش از هر چیزی از منزل شما و محلی که قرار است نسبت به ساخت و نصب این تجهیزات اقدام گردد بازدید می نمایند. به این ترتیب تا حدودی می توانند شما را به صورت تقریبی از قیمت کانال کشی مطلع سازند. ناگفته نماند که تکنسین ها ماهر در این شرکت پیش از شروع به کار، شیوه کار خود و متریال های انتخاب شده برای انجام کار را به شما خواهند گفت. در اتمام کار با توجه به متراژ به کار رفته و همچنین مواد اولیه استفاده شده، قیمت نهایی را به شما اعلام خواهند کرد. نکته بسیار مهم دیگری که قریب به اکثریت اوقات برای تعیین قیمت کانال کولر نادیده گرفته می شود قیمت انجام خرده کاری هایی است که تا پیش از انجام کار معلوم و مشخص نبودند.

نحوه اطلاع از به روز ترین قیمت ها

شاید شما که در حال حاضر مطلب ما را مطالعه می کنید در حال ساخت و ساز منزل یا محیط کارتان هستید و یکی از دغدغه هایی که اکنون در سر دارید این باشد که چگونه می توانم از به روز ترین و آخرین قیمت کانال کولر مطلع شود؟ آیا این قیمت های تعیین شده کاملاً منصفانه است یا خیر؟ و بسیاری سؤالات دیگر…

البرز سازه به عنوان یکی از حرفه ای ترین شرکت ها در زمینه طراحی، ساخت و نصب انواع کانال کشی تهویه ساختمانی، تمامی قیمت های مربوط به این تجهیزات را از همان ابتدای کار با در نظر گرفتن عوامل تأثیرگذار رصد نموده و تغییرات در قیمت ها را با دید باز و در کمترین زمان ممکن به کاربران و مشتریانش ابلاغ می نماید. به بیانی بسیار ساده تمامی مشتریان این شرکت می توانند به صورت آنلاین از به روز ترین قیمت کانال کولر باخبر شوند. لازم به ذکر است که تعرفه و هزینه های مربوط به کانال کشی در ساختمان های مختلف متفاوت است. همچنین این تفاوت در طول سال های متمادی و فصول مختلف این کاملاً صدق می کند. جالب اینجا است که کارشناسان البرز سازه کاربران خود را از تمامی این تغییرات مطلع می سازند. یادآوری آنان به مشتریان خود سبب می شود تا قبل از انجام هر کاری در ساخت و ساز، تمامی زوایای کار را سنجیده و بررسی های لازم را در خصوص قیمت های نهایی انجام دهند. به علاوه آنکه به راحتی می توانند مدیریت هزینه هایشان را در خصوص راه اندازی و کانال کشی ساختمانی خود در دست داشته باشند.

شیوه محاسبه قیمت کانال کولر

برای محاسبه دقیق قیمت کانال کولر، نصاب آن در ابتدا محیط ورودی کانال یا دهانه آن را اندازه طول کانال ضرب نموده و سپس آن را در هزینه واحد در نظر گرفته شده ضرب می کند. در بسیاری مواقع رقم آن چیزی حدود 100 هزار تا 150 هزار تومان می شود. البته نمی توان این قیمت را در تمامی متراژها به صورت یکسان در نظر گرفت. چراکه اگر متراژ محیط مورد نظر برای کانال تهویه ساختمان کمتر از 50 متر مربع باشد در این شرایط یک سری خرده‌کاری‌های خاصی انجام می گردد و به طبع هزینه آن ها با قیمت نهایی کانال کشی محاسبه می شود. به طور عرف و با توجه به وجدان کاری نصاب، 10 الی 30 درصد بالاتر از قیمت پیشین در نظر گرفته می شود.

در این بازدید علاوه بر موارد فوق شیوه کانال کشی، گرد و یا چهارگوش بودن آن و در نهایت اینکه از لوله های خرطومی یا انعطاف پذیر برای انجام کار استفاده گردیده است یا خیر در شیوه محاسبه قیمت کانال نقش بارزی ایفا خواهند کرد.

قیمت هر متر از کانال کولر

اگر بخواهیم هزینه نهایی نصاب را به هنگام کانال کشی کولر مشخص کنیم باید گفت که قیمت هر متر کانال کشی کولر چیزی حدود 30 هزار الی 40 هزار تومان می باشد که آن هم با توجه به محیط و شرایط کاری نصاب و اینکه سیستم سرمایشی در کدام محیط بایستی نصب گردد متغیر است. اگر می خواهید در رابطه با کانال کشی کولر، خیالتان از همه بابت چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ قیمت های استاندارد راحت باشد توصیه می کنیم ساخت و نصب آن را به پیمانکاران باتجربه ای همچون البرز سازه واگذار کنید. به این ترتیب هم تمامی هزینه ها برایتان شفاف سازی می شود و هم اینکه در قبال هر آنچه که در این زمینه تحویل می گیرد با ضمانت و تعهدی محکم مواجه می شوید.

استعلام قیمت کانال کولر و مشاوره رایگان

استعلام قیمت کانال کولر ، قیمت کانال های تهویه مطبوع و مشاوره رایگان از خرید ورق تا ساخت و نصب کانال کولر با کارشناسان مجموعه البرز سازه تماس بگیرید.

برای مشاوره وقیمت با البرز سازه تماس بگیرید

 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

Call Now Button
× چت با کارشناس