نصب کانال تهویه و کاربرد آن

نصب کانال تهویه، همانطور که از نامش پیداست به منظور هدایت هوا ساخته می شود. البته هم هوای گرم و هم هوای سرد را منتقل میکند. معمولا در ساختمان‌های مسکونی اغلب برای  هوای خنک با نصب کانال کولر از ورق گالوانیزه استفاده می شود و در خیلی مواقع به جای کولر از دستگاه‌های داکت فن کوئل استفاده می شود. همچنین توانایی تولید هوای گرم و سرد را داراست و برای سرمایش مانند کولر گازی میباشد.

 فن کوئل داخل سقف کاذب قرار می‌گیرد و به وسیله کانال از ورق گالوانیزه هدایت هوا به اتاق خوابها و پذیرایی صورت می گیرد.

نصب کانال تهویه هوا نیاز به عایق با کیفیت دارد تا دمای هوا هم در فصل سرد و هم در فصل گرم حفظ شود.

نصب کانال تهویه البرز سازه


ورق مورد استفاده در نصب کانال تهویه

 ضخامت مورد نیاز برای این گونه کانالها از ورق ۵۰ شروع می شود و بنا به ابعاد کانال ضخامت تغییر می‌کند و شما میتوانید در مورد اینکه سیستم مورد نیاز ساختمان خود را طراحی کنید با متخصصان ما در این موسسه رایگان ارتباط برقرار کنید.


نصب کانال تهویه به چه صورتی باشد تا دمای هوای کولر در فصل تابستان خنک نگه داشته شود؟

 برای این منظور لازم است کولر شما همیشه در محوطه باز باشد، یعنی نصب کانال تهویه در جایی باشد  که به هوای آزاد کاملا دسترسی داشته باشد.  مسئله بعدی اینکه کولر در زیر سایه قرار داشته باشد اگر کولر شما روی پشت بام  یا بالکن در زیر نور خورشید قرار دارد حتما برایش سایه بان نصب کنید.

 مسئله بعدی اینکه هر قسمت از کانال کولر در زیر نور خورشید قرار گرفته باید عایق شود که این عایق ها می‌تواند از جنس پشم شیشه با روکش آلومینیوم باشد که دور کانال کولر قرار می‌گیرد. اگر احساس می کنید که در فصل گرما باد کولر شما به اندازه کافی خنک نیست این مسائل را بررسی کنید.


مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان  در طراحی و نصب انواع کانال های تهویه، هواساز، کولر، فن کوئل با کارشناسان البرز سازه تماس بگیرید.

1 پاسخ

تعقیب

  1. کانال کولر پیش ساخته | کانال کولر فلنج سر خود | شرکت البرز سازه گفت:

    […] شده، باعث شده است تا تحول بزرگی در صنعت تهویه مطبوع و نصب کانال تهویه اتفاق بیفتد. این نوع کانال های تهویه دارای استاندارهای […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *