فلاشینگ های پنجره رنگ کاری شده که علاوه بر مقاومت بر زیبایی وارزش خانه شما می افزاید.

کارفلاشینگ(Flashing)پنجره در ساختمان چیست؟

فلاشینگ پنجره

در مقالات قبل فلاشینگ وانواع آن را بررسی کرده ایم در این مقاله قصد داریم به فلاشینگ پنجره بپردازیم اما پیش از آن لازم است یاد آورید شود که  هر نوع پوشش خمکاری شده که برای پوشاندن نقاط مختلف سازه ها استفاده می را فلاشینگ می گویند یا به بیان ساده تر فلاشینگ یا Gutter یک ورق فلزی است که در ساختمان ها جهت بستن درزها و محافظت از ساختمان به کار برده می شود.

اگر به پنجره ساختمان ها نگاه کرده باشید متوجه یک فاصله کمی در حدود نهایت 20سانتی متر در جلوی آن ها شده اید این قسمت در بیشتر ساختمان ها قدیمی توسط سنگ ها پوشش داده می شدند تا از نفوذ آب و خیس شدن دیوار جلوگیری کنند از طرفی گرما وسرما هوا باعث انبساط وانقباض و در نتیجه ترک و شکستگی این سنگ ها می شد. به همین خاطر سعی شد به جای این سنگ ها از متریال هایی استفاده شود که دوام بالاتری داشته باشند به همین منظور شروع به استفاده از فلاشینگ ها کردند.

در بلاگ البرز سازه بخوانید : نشانه های فلاشینگ کار حرفه ای را بدانید.

فلاشینگ ها پنجره که در طرح و رنگ های مختلف قابل استفاده هستند علاوه بر اینکه به ساختما زیبایی خاصی می بخشند باعث طول عمر سازه و کاهش هزینه ها نیز می شوند. این فلاشینگ ها را نیز مانند فلاشینگ پشت بام می توان هم قبل وهم بعد از نصب به رنگ وطرح دلخواه در آورد،از ورق سیاه  ویا گالوانیز در ضخامتی بین 0.5 میلی متر تا 3 میلی متر ساخته می شوند.فلاشینگ بام و پنچره از لحاظ نوع ساخت و مزایا شبیه به هم هستند وتفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

5 مورد از فلاشینگ های پر کاربرد پنجره  را می توان موارد زیر دانست:

  • چهارچوب قاشقی
  • فلاشینگ فرانسوی پله دار
  • فلاشینگ چهارچوب سایه دار
  • فلاشینگ دولبه
  • فلاشینگ چهارچوب دو پله

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

Call Now Button
× چت با کارشناس