کانال کشی از طریق کانال های چهار گوش گالوانیزه از متداول ترین روش های است.

کانال چهارگوش گالوانیزه+صنعتی| کانال کولر

کانال چهار گوش جزء اولین ، قدیمی ترین و رایج ترین کانال ها هستند که باوجود پیشرفت کانال سازی وایجاد کانال هایی با ساختار و ویژگی های جدیدهنوز هم استفاده می شوند.از جمله  مملوس ترین کاربردهای آن می توان به کانال کشی منازل برای کولرهای آبی اشاره کرد که بدون شک همه با آن مواجه شده اند.

کانال چهار گوش(Rectangular Duct)

کانال های کولر از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته کانال های گرد و چهار گوش تقسیم می شوند وبصورت ورق های گالوانیزه، آلومینیوم، استیل به بازار عرضه می شوند.

در گذشته برای برش و خم کاری،تولید واتصال قطعات از نیروی انسانی استفاده می شد که باعث ایجاد مشکلات فراوان وتغییر در شکل آن می شد اما امروزه با وجود ماشین های مکانیزه این کار با سرعت ودقت بیشتری در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد.

کانال های چهار گوش اولین نسل از کانال ها با هدف انتقال وجابه جایی هوا ، در دو نوع بند کشویی و فلنجی از جنس ورق های گالوانیزه و یا استیل برای نواحی که میزان رطوبت در آن بسیار زیاد است ساخته شده اند. در این نوع ازکانال ها متناسب با سازه قابلیت اضافه وکم کردن اتصلات و اضلاع وجود دارد، که ویژگی بزرگی برای این نوع کانال ها محسوب می شود.

به بیان ساده می توان گفت فلنج ها وسیله ای برای اتصال دو کانال به یکدیگر هستند که قابلیت جدایی دارند یعنی زمانی که شما بخواهید دو کانال را مستقیم به یکدیگر وصل کنید می توانید به جای استفاده از جوشکاری از فلنج ها استفاده کنید.

اتصال کانال به دستگاه باید با برزنت به عرض حداقل 30سانتی متر صورت بگیرد.

در گذشته از کانال چهار گوش به صورت معمول استفاده می شد که استحکام پایین تری داشت اما بعدها برای بالا بردن استحکام و افزایش طول عمر آن ها را گالوانیزه کردند.فلزاتی مانند آهن و فولاد با گذشت زمان و قرار گرفتن در معرض رطوبت و اکسیژن دچار زنگ زدگی می شوند بهترین کار برای محافظت از زنگ زدگی فولاد، گالوانیزه کردن آن است یعنی اگر ورق فولاد را با یک لایه  فلز روی پوشش دهیم ورق گالوانیزه ایجاد می شود.

کانال کولر- کانال کشی چهار گوش گالوانیزه

 

برای اطلاع ازنحو تولیدوساخت کانال های پیش عایق شده کلیک کنید.

مزایای کانال  چهار گوش چیست؟

 • طراحی ساده و آسان
 • ارزان قیمت
 • سرعت نصب بالا
 • در درسترس بودن

معایب کانال  چهار گوش چیست؟

از جمله معایب کانال های چهار گوش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فضای زیادی را به خود اختصاص می دهد وهمین موضوع باعث می شود نتوان از آن در پروژهای بسیاری استفاده کرد.
 • وزن و حجم بالایی دارند.
 • به دلیل وجود درز فروان دارای نشتی هوای بیشتری است.
 • گرد وغبار براحتی در داخل این نوع کانال ها نفوذ می کند و برای سلامتی مضر است.
 • آلودگی صوتی زیادی ایجاد می کند.
 • عایق کاری کانال های چهار گوش از داخل انجام می شود که این خود می تواند در فضاهای کوچک مشکل زا باشد.
 • به ارتفاع کمتری نیاز دارند.

در هر متر از کانال های چهارگوش 32% ورق گالوانیزه بیشتری نسبت به کانال های گرد بکار برده می شود.

از کانال چهار گوش در چه جاهایی می توان استفاده کرد؟

از کانال های چهار گوش می توان در کاربردهای داخل دیوار،کانال هواساز،کانال کولرهای آبی، دستگاه های تهویه مطبوع،ایر واشر ها، دستگاه های هوا ساز و… استفاده کرد.

تفاوت کانال چهار گوش با کانال چهار گوش صنعتی چیست؟

کانال های چهار گوش صنعتی با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا ودستگاه های پیشرفته ساخته شده اند امکان نشتی هوا در این در کانال ها کاهش یافته و همچنین دارای فلنج های یکپارچه ای هستند به این صورت که برای اتصال دو کانال به یکدیگر نیاز به فلنج جدا نیست که باعث حذف فلنج آهنی و افزایش سرعت اجرایی می شود.

از این کانال ها در کارخانه ها، مراکز اداری و تجاری، ورزشگاه ها، تهویه هوای بیمارستان ها، رستوران ها و… استفاده می کنند.

 

 

آیا می توان کانال چهارگوش را به گرد تبدیل کرد؟

هنگام پیاده سازی بعضی از پروژه ها باید از ترکیبی از کانال های چهار گوش وگرد باهم استفاده کرد، خبر خوب این است که می توان کانال چهارگوش را به راحتی به کنال گرد تبدیل کرد که به لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است، اما در کنار مزایایی خوب آن باید گفت که باعث اشغال فضای زیادی شده و گرد وغبار فراوانی را جذب می کند.

 

شرکت البرز سازه با تکیه بر دانش وسال ها تجربه مجری انواع کانال های چهار گوش ، گرد، فلاشینگ  آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد. شما می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره های موجود درسایت تماس حاصل فرمائید.

برای دریافت مشاوره کانال کولر چهار گوش با البرز سازه تماس بگیرید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

Call Now Button
× چت با کارشناس