کانال کولر پیش ساخته با استفاده از کانال کولر فلنج سر خود

کانال کولر پیش ساخته یا فلنج سر خود که به تازگی وارد کشور ما شده، باعث شده است تا تحول بزرگی در صنعت تهویه مطبوع و نصب کانال تهویه اتفاق بیفتد. این نوع کانال های تهویه دارای استاندارهای معتبر در زمینه تهویه مطبوع و مهندسی ساخت از طرف سازمان های اروپا و آمریکا می باشد. همچنین نسبت به مدل قدیمی کانال کولر مزایایی دارد که در زیر آمده است:

  • هزینه کمتر با کیفیت بالاتر
  • سرعت بالای ساخت و نصب کانال کولر
  • کاهش فوق العاده صدا به هنگام نصب ( مورد استفاده در مناطق مسکونی- بیمارستانی و ..)
  • اتصالات دقیق و با استحکام بالا
  • استحکام بالای خود سازه کانال کولر به دلیل وجود انحناهایی در طول کانال
  • وزن کمتر کانال کولر به دلیل عدم استفاده از فلنج های آهنی
  • هوابندی مناسب در کانال کولر پیش ساخته و درنتیجه بهره وری بیشتر از هوا

مواردی که ذکر شد از مهمترین مزایای کانال کولر فلنج سر خود بود که در زیر تصاویری از آن را نیز مشاهده می کنید.

طراحی و ساخت کانالهای کولر پیش ساخته به این صورت است که، رول ورق گالوانیزه داخل دستگاهی قرار گرفته و این دستگاه طی چند مرحله ورق را با استفاده از دستگاه های تمام  CNC در ابعاد مورد نظر برش داده و انحناهایی جهت افزایش استحکام بر روی آن بوجود آورده و ورق را در ابعاد مورد نظر خم کرده و در نهایت لبه های ابتدایی و انتعایی آن را به صورت فلنج درآورده تا این کانال ها به اصطلاح فلنج سرخود نامیده شوند. در تصویر زیر شماتیکی از دستگاه تولید این نوع کانال را

کانال کولر پیش ساخته

با توجه به اینکه کانال های پیش ساخته نیازی به فلنج آهنی ندارند در نتیجه صدای زیادی به هنگام نصب ایجاد نمی شود و مطمعنا یکی از دردسرهای بزرگ کانالسازان که عدم تحمل صدا توسط همسایگان محل نصب می باشد برطرف می شود و دیگر حتی نیاز به کار کردن در کارگاه خمکاری و برشکاری و پرداخت هزینه و زمان نیز نمی باشد. کانال های پیش ساخته توسط گیره هایی ( گوشه هایی) به هم متصل شده و باعث هوابندی بهتر می شود. نصب کانال کولر پیش ساخته نیاز به یادگیری تخصص خاصی نسبت به نصب کانال های قدیمی ندارد و  به سادگی در کمتر از یک ساعت! می توان تفاوت های آن را فرا گرفت.  یکی از بزرگترین معایبی که کانال های کولر قدیمی دارد، ایجاد سوراخ برای نصب فلنج سر کانال است که باعث  ایجاد خوردگی و زنگ زدگی در همان محل سوراخ در دراز مدت می شود. از این رو استفاده از کانال های فلنج سر خود به دلیل اینگه دیگر نیاز به ایجاد هیچ سوراخی برای نصب فلنج ندارد در نتیجه مشکلاتی خوردگی و زنگ زدگی نیز نخواهد داشت. همانطور که گفته شد به هنگام ساخت در طول کانال انحناهایی ایجاد می شود که باعث افزایش چند برابری استحکام کانال کولر شده و به نحوی جای ضربدر زدنی را که کانالسازان در کانال های کولر قدیمی بر روی وجه های مختلف کانال می زنند را می گیرد. برای تهیه این نوع کانال تنها کافیست که ابعاد کانال را به همراه طول مورد نظر وارد  سیستم کنترل دستگاه کرده تا با سرعت قابل قبولی کانال ها را ساخته و تحویل دهد.

برای آگاهی بیشتر راجع به کارایی کانال کولر پیش ساخته یا فلنج سر خود و استعلام قیمت کانال کولر با ما تماس بگیرید. همچنین مجموعه البرز سازه خدمات مشاوره و بازدید رایگان نیز جهت تسریع در انجام پروژه و کاهش هزینه های ساخت و نصب، به شما عزیزان ارایۀ می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *