فلاشینگ سقف شیروانی

نقش فلاشینگ کار خوب چقدر در انجام پروژه موثر است؟

 

با فلاشینگ(Flashing) آشنا شویم

فلاشینگ یا گاتر یک لایه ورق است که بر حسب نیاز وکاربرد در پروژه می تواند از جنس آلومینیوم، فولاد گالوانیزه، پلیمر، مس، ورق روغنی سیاه ، پلاستیک و … می باشد.که برای کاهش آسیب های وارده به ساختمان وافزایش طول عمر،در درزهای ساختمان ها ،قسمت سقف ها، درزبندی انواع پانل ساندویچ برخود دو دیوار،ناودانی ها،قرنیزه پنجره و پشت بام ،نمای ساختمان وجاهای بسیار دیگر کاربرد دارد.فلاشینگ زمانی کار سخت وزمان بری به حساب می آمد اما زمانی که شروع به استفاده از فلز در این حرفه شد فلاشینگ ها قدرتمند از قبل  و متنوع ترظاهر شدند که بر اساس پروژه در دست اجرا می توان آن را پیاده سازی کرد.

برای آشنایی بیشتر با این مقوله می توانید مقاله فلاشینگ را مطالعه کنید.

به چه منظور از فلاشینگ استفاده می شود؟

از فلاشینگ برای  آبندی ، درزبندی و بالا بردن کیفیت وماندگاری ساختمان ها در برابر سرما، برف، باران ، رطوبت ، گردوغبار وعوامل محیطی دیگر استفاده می شود.

اهمیت فلاشینگ

پس از آشنایی با فلاشینگ وکاربردش است لازم است از اهمیت فلاشینگ ها در ساختمان بیشتر آگاه شویم این که وجودشان در ساختمان  چقدر می تواند موثر باشد. در گذشته بیشتر از امروز شاهد بودیم که قسمتی از خانه در فصل های سرد و پربارش نم بر می داشتندو زرد رنگ می شدند مثل اطراف دریچه های کولر، لوله بخاری ویا سقف ها علت این موضوع اصولی ساز نبودن ساختمان در برابر این عوامل وعدم استفاده از فلاشینگ ویا فلاشینگ کاری اشتباه بوده است .

اگر شما منزل خود را فلاشینگ کرده اید اما با این اتفاق ویا نشتی آب و گردوغبار به داخل مواجه شده اید باید بدانید که فلاشینگ ساختمان خود را به دست افراد حرفه ای نداده اید وآنها در کار خود کم گذاشته اند،البته این موضوع به میزان بودجه شما برای فلاشینگ نیز مرتبط است .

برای جلوگیری از نشتی در خانه ویا ضد نشتی بودن ساختمان انتخاب افراد وتیم با تجربه و حرفه ای، استفاده از مواد ومصالح مناسب با نیاز و با کیفیت در فلاشینگ ساختمان بسیار حائز اهمیت است.

چه قسمت هایی از یک ساختمان باید فلاشینگ شود؟

وهمانطور که در مقاله فلاشینگ اشاره کردیم فلاشینگ ها به سه دسته درو پنجره، نما و سقف شیروانی تقسیم می شوند.ما می توانیم  قسمت های مختلف یک ساختمان چه این قسمت ها در دید باشند وچه مخفی از آن ها استفاده کنیم. ما می توانیم درها وپنجره ها، لوله ، سقف ، دیوار، دودکش ها وکانال های کولر ومحل هایی که درز وجود دارد را فلاشینگ کنیم.

بهتر است فلاشینگ کاری بصورت مرحله ای انجام شود تا یکسره چرا که در صورت خرابی هر قسمت در فلاشینگ مرحله ای تنها نیاز به تعمیر همان قسمت شده ودر هزینه ها صرفه جویی می شود.

 

برای اطلاع از قیمت های دقیق و بروز انواع فلاشینگ و دریافت مشاوره با مشاوران ما تماس بگیرید.

ویژگی ها یک فلاشینک کار خوب

کسی که کار فلاشینگ قسمت های مختلف ساختمان ها را برعهده دارد فلاشینگ کار گفته می شودیک فلاشینگ کار خوب فلاشینگ کاری است که در مورد کار خود با تجربه ومهارت باشد و از ابزار ومواد اولیه مناسب برای فلاشینگ استفاده می کند.

این فرد ابتدا باید محل را بررسی کند سپس هزینه ها لازم برای پروژه را برآورد کند و این برآورد را به کارفرما خود تحویل دهد و درصورت تایید شروع به زیر سازی کند. یک فلاشینگ کار حرفه ای باید بداند از چه جنس فلاشینگی مرتبط با کار خود باید استفاده کند.

بر حسب نوع فلاشینگ نوع ورق ها با یکدیگر متفاوت اند، فلاشینگ پلیمری هزینه بسیار بالایی دارد، فلاشینگ مس چندان رایج نیست چرا که در تماس با آلومینیوم ، روی و فولاد امکان خوردگی وفرسایش دارند. ازطرفی آلومینیوم محبوب ،بادوام و مقرون به صرفه است وفولاد گالوانیزه با وجود ارزان تر بودن اما عمر فلزات دیگر را ندارد.

یک فلاشینگ کار حرفه ای باید بداند فلاشینگ ها مناسب با شرایط آب و هوا وجوی متفاوت خواهند بود برای نمونه در مناطق ساحلی امکان خوردگی بالاتر است پس بهتر است از آلومینیوم دراین مناطق استفاده کند.

ابزار تخصصی ونکات لازم برای شروع فلاشینگ کار

علاوه بر تیم حرفه ای استفاده از تجهیزات مناسب ، مواد اولیه با کیفیت نیز بسیار موثر است از جمله تجهیزاتی که یک فلاشینگ کار به آن نیاز پیدا خواهد کرد عبارتند از : فرز ومینی فرز، دریل، انبردست ، دستگاه جوش، تراز، دستگاه پانچ، پیچ بند وتجهیزات دیگر

مهمترین عامل در فلاشینگ انتخاب افراد حرفه ای برای انجام پروژ شما است افرادی که بتوانند بعد از شنیدن درخواست و نیازهای شما و بازدید از محل یک برآورد هزینه در اختیار شما قرار دهند.

نکاتی  که هنگام نصب فلاشینگ باید رعایت شوند

پیش از نصب بهتر است کارفرما را نسبت به روند کامل پروژه توجیه کنید، مواد با کیفیت در رنگ ،ابعاد وجنس مناسب تهیه کرده باشید و سپس دست به کار شوید.

  • باید محل مورد نظر را با استفاده از سیمان یا سنگ محکم وصاف کنید(درست مثل زمانی که قصد کاغذ دیواری کردن خانه خود رادارید و سطح دیوار را صاف و یکدست می کنید.)
  • فاصله استاندارد ومناسب را نسبت به دیوار بتوانید تشخیص دهید.
  • بخش های مختلف بنا را به کمک چسب آکواریم ، بتانه ویا جوشکاری آبندی کنید.

 

شرکت البرز سازه با سال ها تجربه و کادر حرفه ای در مشاوره و اجرا انواع فلاشینگ می تواند خدمات بسیار مناسب و خاصی را به شما کارفرمایان عزیز ارائه کند.

 

 

  • در مناطق ساحلی از چه نوع فلاشینگ های بهتر است استفاده کنیم؟
  • کار فلاشینگ چیست؟
  • فلاشینگ از چه جنس هایی ساخته می شود؟
  •  از فلاشینگ درکجاها استفاده می شود؟
  • یک فلاشینگ کار به چه کسی گفته می شود؟

 

تماس با کارشناس البرز سازه

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

Call Now Button
× چت با کارشناس