چطور در فصل تابستان کولر آبی را بدون نیاز به متخصص راه اندازی کنم؟

چطور کولر آبی را در تابستان راه اندازی کنیم؟

با شروع فصل گرما ، همه مردم اقدام به راه اندازی کولرهای آبی خود می کنند تا از گرما و گرمازدگی در امان بمانند. شاید شما بخواهید کار راه اندازی کولر آبی را خودتان به عهده بگیرید دراین مقاله تصمیم داریم تا قدم به قدم کار راه اندازی کولر آبی در تابستان را به شما آموزش دهیم.

روند راه اندازی کولر آبی در تابستان

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به سرویس کولر خود اهمیت می دهید و به مدام آن را بررسی و چک می کنید مطمئنا هنگام راه اندازی مشکلی با آن نخواهید داشت اما اگر جز آن دسته از افرادی هستید که تنها کاری که موقع جمع کردن کولر انجام می دهند خاموش کردن آن است باید بدانید هنگام راه اندازی کارهای بسیاری دارید.

راه اندازی کولر آبی تنها با چند قدم 

اگر شما به عنوان مرد خانه تصمیم به راه اندازی کولرآبی گرفته اید بهتر است مراقب گرد و خاک داخل کانال که وارد منزل می شود باشید پس قبل از روشن کردن کولر یک دستمال مرطوب جلوی دریچه قرار دهید تا مانع از ورود گرد و خاک به داخل خانه شود.

قبل از اینکه دست به هر کاری بزنید از خاموش بودن کولر مطمئن شوید تا احتمال خطر را کاهش دهید.

قدم اول : به محلی که کولر قرار دارد بروید دریچه ها را بازکنید ودر کناری قرار دهید سپس پوشال ها را بررسی کنید و مطمئن شوید سالم هستند در مقاله سرویس کولرهای آبی در این مورد توضیح کامل داده شده است ،عمر مفید پوشال ها تقریبا 2 سال است ونیاز است که حداقل 2 سال یکبار تعویض شوند تا کولر بهتر عمل کند. پوشال ها راخوب خیس کنید و آن ها را در کناری قرار دهید تا بعد از راه اندازی کولر آن ها را سرجای خود قرار دهید.

قدم دوم : تمیز کردن کولر، اگر کولر دارای رسوب است ونیاز به شستشو دارد بهتر است کف، دریچه ها وقطعاتی که دارای رسوب هستند را با یک برس ویا مسواک تمیز کنید. اگر آب ازسال گذشته در داخل کولر مانده باشد احتمال رسوب و زنگ زدگی بسیار بالا است ،کف کولر یک واشر قرار دارد آن را پیداکنید سپس با یک دست خود آن را از زیر بچرخانید و با دست دیگر سر آن را در داخل کولر ثابت نگه دارید با باز کردن این واشر آب مانده در داخل کولر تخلیه می شود.

قدم سوم: قطعاتی که نیاز به روغن کاری دارند مثل یاتاقان ها و… را به خوبی روغن کاری کنید.

قدم چهارم: صبر کنید تا داخل کولر پر از آب شود بعد کولر را روشن کنید و ببینید که آیا فرایند آبرسانی به دیوارها درست است، موتور به درستی کار می کند؟ آیا شناور تنظیم است یا خیر؟ اگر همه چیز به خوبی کار می کرد دریچه های کولر را ببندید.

بهتر است کولر کمتر در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرد تا کارایی بهتری داشته باشد پس به سلیقه خود یک سایه بان برای آن تهیه کنید.

تمام مراحل راه اندازی کولر آبی در تابستان شامل 4 قدم ساده بود که در بالا گفته شد پس اگر فکر می کنید که از پس این کار بر می آیید ونیاز به متخصص نیست انجام آن کار چندان سختی نخواهد بود.

در زمان راه اندازی کولر آبی در تابستان بهتر است این نکات رعایت شوند

  • قبل از شروع به کار از خاموش بودن کلیدهای کولر اطمینان حاصل کنید تا از خطرات احتمالی برق گرفتی جلوگیری کنید.
  • مراقب خیس شدن برق کشی داخل کولر باشید و نظافت آن قسمت ها را بادقت بیشتری انجام دهید.
  • بهتر است اطراف کولر چیزی قرار نگرفته باشد و اطراف آن باز باشد تا هوا راحت تر جریان پیدا کند.

در صورتی که هنگام راه اندازی کولر با مشکلات دیگری مواجه بودید که در تخصص و توانمندی های شما نیست بهتر است آن را به اهل فن بسپارید.

تماس با کارشناس البرز سازه

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

Call Now Button
× چت با کارشناس